İstanbul’un Vapurları Yaz Tarifesine Geçti. Adalar seferleri arttırıldı

İstanbul’un Vapurları Yaz Tarifesine Geçti. Adalar seferleri arttırıldı
Yayınlama: 20.06.2017
Düzenleme: 13.12.2022 15:36
A+
A-

Yaz sezonuna göre düzenlenen seferler 5 Haziran– 17 Eylül 2017 tarihleri arasında geçerli olacak. Yaz tarifesiyle birlikte Boğaz Turları’nın sayısı da arttırıldı. Sedef Adası seferleri de her gün Bostancı’dan Büyükada’da ücretsiz aktarmalı olarak 2 gidiş – 2 dönüş şeklinde yaz boyunca uygulanacak. 

İstanbul'un Vapurları Yaz Tarifesine Geçti. Adalar seferleri erttırıldı

Yolcularına güvenli, konforlu, nostaljik, İstanbul tadında toplu ulaşım hizmeti sunan Şehir Hatları 5 Haziran 2017 Pazartesi itibariyle ‘2017 Yaz Tarifesi’ne geçti. Yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak düzenlenen yaz tarifesinde Boğaziçi ve Adalar hatlarındaki seferler arttırıldı. Yolcu talebine bağlı olarak vapur hatları ilave seferlerle güçlendirilecek. Yeni tarife 5 Haziran – 17 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak.

Yaz sezonunun tarife yoğunluğu göz önünde bulundurularak gemilerin periyodik bakımları, havuzlama işlemleri ve bakım-tutumları tamamlanarak hazır hale getirildi. Yaz tarifesiyle Eminönü-Kadıköy-Adalar, Beşiktaş-Adalar Hatlarıyla birlikte Uzun ve Kısa Boğaz Turlarımızın seferleri de arttırıldı.

Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı seferleri 12 Haziran – 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında şirin tatil köyü Poyraz’a kadar uzatıldı, Sedef Adası seferleri de her gün Bostancı’dan Büyükada’da ücretsiz aktarmalı olarak 2 gidiş – 2 dönüş şeklinde yaz boyunca uygulanacak.

İstanbul'un Vapurları Yaz Tarifesine Geçti. Adalar seferleri erttırıldı

Asya-Avrupa geçişlerini denizden 8 dakikaya indiren İstinye-Çubuklu arabalı vapur seferleri iki yaka arasında hafta içi ve cumartesi günleri 86, pazar ve tatil günleri karşılıklı 74 seferle yolcularına süre ve fiyat avantajı sağlamaya devam edecek.

Fener ve Balat İskeleleri Açılıyor…
Bir süradir bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sefer yapılamayan tarihi Fener ve Balat iskeleleri de 2017 yaz tarifesiyle birlikte Üsküdar-Eyüp hattında hizmet vermeye başlayacak.

Bekleme salonları, yolcu geçiş platformları, iskele çatısı, dış ve iç cephe sistemleriyle yenilenen tarihi iskeleler aslına sadık kalınarak orjinaline uygun bir şekilde yeniden inşa edildi.

Kazıklı sistem üzerinde radye temel donatıları konularak beton üzerinde bina edilen her iki iskele 5 Haziran Pazartesi gününden itibaren Haliç hattındaki seferlerle yolcularıyla yeniden buluşacak.


Yaz sezonunda sayısı arttırılan Boğaz Turlarından ‘Uzun Tur’ her gün 10.35 ve 13.35, ‘Kısa Tur’ 14.30 Eminönü’nden hareket edecek.

Yaz akşamlarının nostaljik keyfi “Mehtap Turları” 5 Haziran – 17 Eylül tarihleri arasında her Cumartesi Bostancı’dan Anadolu Kavağı’na uzanan turlarla başlıyor.

2017 Yaz Tarifesiyle ilgili ayrıntılı bilgiye, Alo 153 Beyaz Masa’dan, iskelelerde bulunan tarife kitapçıkları ile ulaşabilir veya aşağıdaki linki tıklayarak tarife kitapçığını indirebilirsiniz.

Şehir Hatları 4 yeni hatla yaz tarifesine başlıyor

İstanbul’da Şehir Hatları, 5 Haziran Pazartesi gününden itibaren Yaz Tarifesine geçti. Yeni tarife ile birlikte bazı hatlarda sefer artışına gidilirken, dört yeni hat ve yenilenen iskelelerle yolcularına dopdolu bir yaz tarifesi seçeneği sunuyor.

Yaz sezonuna göre düzenlenen seferler 5 Haziran  17 Eylül 2017 tarihleri arasında geçerli olacak. Yaz tarifesiyle Bostancıdan Karaköye, kıyı boyunca Eminönü  Sarıyer ve Beykoz  Üsküdara, tarifeli hale gelen Ortaköy  Üsküdar seferleriyle 4 yeni hat hizmete alınıyor.

Yolcularına güvenli, konforlu, nostaljik, İstanbul tadında toplu ulaşım hizmeti sunan Şehir Hatları 5 Haziranda 2017 Yaz Tarifesine geçiyor. Yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak düzenlenen vapur hatları yeni seferlerle güçlendirildi. Yaz tarifesiyle birlikte Şehir Hatları her iki yakada kıyı boyunca Eminönü  Sarıyer ve Beykoz  Üsküdar, Bostancı  Karaköy ve  tarifeli hale getirilen Ortaköy  Üsküdar seferlerini hizmete alıyor.

Yeni açılacak hatlardan Bostancı  Karaköy seferleri hafta içi 06:45  19:20 arasında Bostancıdan, 07:35  20:15 arasında Karaköyden Sabah ve akşam pik saatlerde yapılarak İstanbullulara önemli katkı sağlayacak. Bostancı  Karaköy seferlerinin yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Asya  Avrupa geçişlerini denizden 8 dakikaya indirenİstinye  Çubuklu arabalı vapur seferleri iki yaka arasında hafta içi ve Cumartesi günleri 86, Pazar ve tatil günleri karşılıklı 74 seferle yolcularına süre ve fiyat avantajı sağlamaya devam edecek.

Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı seferleri 12 Haziran  27 Ağustos tarihleri arasında İstanbulun sayfiye yerlerinden Poyraza kadar uzatıldı, Sedef Adası seferleri de her gün Bostancıdan Büyükadada ücretsiz aktarmalı olarak 2 gidiş  2 dönüş şeklinde yaz boyunca uygulanacak.

Bir süredir bakım  onarım çalışmaları nedeniyle sefer yapılamayan tarihi Fener ve Balat iskeleleri de 2017 yaz tarifesiyle birlikte Üsküdar  Eyüp hattında hizmet vermeye başlacak. Bekleme salonları, yolcu geçiş platformları, iskele çatısı, dış ve iç cephe sistemleriyle yenilenen tarihi iskeleler aslına sadık kalınarak orijinaline uygun bir şekilde yeniden inşa edildi. Kazıklı sistem üzerinde radye temel donatıları konularak beton üzerinde bina edilen her iki iskele 5 Haziran Pazartesi gününden itibaren Haliç hattındaki seferlerle Haliç yolcularıyla yeniden buluşuyor.

Yaz tarifesiyle birlikte hizmete girecek projelerle ilgili bilgi veren Şehir Hatları Genel Müdürü Yakup Güler, deniz ulaşımını daha keyifli, daha kullanılır hale getirmeye çalıştıklarını, İstanbulluların ve bu şehri ziyarete gelen turistlerin denizden daha fazla faydalanmalarını istediklerini belirtti. Yaz tarifesiyle birlikte önemli planlamaların gerçekleştirildiğini bildiren Güler, özellikle Bostancı  Karaköy seferlerinin yolculara süre ve ekonomik katkı sağlayacağını, toplu ulaşımda entegre ve planlı seferler ve yenilenen iskelelerle İstanbullularakeyifli deniz yolcuları yaşatmak istediklerini söyledi.

BOĞAZ TURLARI

Yaz sezonuyla Boğaziçi Turlarından Nostaljik Tur her gün 10.35 ve 13.35, Kısa Boğaz Turu 14.30 Eminönünden hareket edecek. Şehir Hatlarının bir klasiği haline gelen yaz akşamlarının nostaljik keyfi Mehtap Turları da 10 Haziran  16 Eylül tarihleri arasında her Cumartesi Bostancıdan Anadolu Kavağına uzanan turlarla başlıyor.

Boğaziçi, Adalar, Haliç ve arabalı vapur hatlarındaki Şehir Hatları yaz tarifesi seferleri 17 Eylül tarihine kadar geçerli olacak. 2017 Yaz Tarifesiyle ilgili ayrıntılı bilgiye, Alo 153 Beyaz Masadan, iskelelerde bulunan tarife kitapçıkları ile www.sehirhatlari.istanbul web adresinden ulaşılabiliyor.

İstanbul’a 4 Yeni Vapur Hattı Geliyor

Şehir Hatları, yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak 4 yeni sefer hattı daha ekledi. Yeni hatlar 5 Haziran – 17 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak.

Şehir Hatları, yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak düzenlenen yeni sefer tarifesini, 5 Haziran’dan itibaren devreye alacak.

Şehir Hatlarından yapılan açıklamaya göre, yaz sezonuna göre düzenlenen seferler 5 Haziran – 17 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak. Yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak düzenlenen vapur hatları yeni seferlerle güçlendirildi.

Bazı hatlarda sefer artışına gidilirken, dört yeni hat ve yenilenen iskelelerle her iki yakada kıyı boyunca Eminönü-Sarıyer ve Beykoz-Üsküdar, Bostancı-Karaköy ve tarifeli hale getirilen Ortaköy-Üsküdar seferleri hizmete alınacak.

Yeni açılacak hatlardan Bostancı-Karaköy seferleri hafta içi 06.45-19.20 arasında hizmet verecek. Asya-Avrupa geçişlerini denizden 8 dakikaya indiren İstinye-Çubuklu arabalı vapur seferleri iki yaka arasında hafta içi ve cumartesi günleri 86, pazar ve tatil günleri karşılıklı 74 seferle yolcularına süre ve fiyat avantajı sağlamaya devam edecek.

Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı seferleri 12 Haziran-27 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’un sayfiye yerlerinden Poyraz’a kadar uzatıldı. Sedefadası seferleri de her gün Bostancı’dan Büyükada’da ücretsiz aktarmalı olarak 2 gidiş – 2 dönüş şeklinde yaz boyunca uygulanacak.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet