Kısıtlamasız ilk pazar gününde Büyükada’da elektrikli araçlar için kuyruk oluştu!

1 Temmuz itibariyle Türkiye’de normalleşme süreci başladı. Kısıtlamasız ilk pazar gününde ise insanların gezmek için tercihi Büyükada oldu …

Kısıtlamasız ilk pazar gününde Büyükada’da elektrikli araçlar için kuyruk oluştu!
Yayınlama: 04.07.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:17
A+
A-

1 Temmuz itibariyle Türkiye’de normalleşme süreci başladı. Kısıtlamasız ilk pazar gününde ise insanların gezmek için tercihi Büyükada oldu.

Adaya gezmek için gelenler elektrikli araçların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Bazıları 1 saat, bazıları ise 15 dakika elektrikli araçlara binmek için sıra beklediklerini söyledi.

Büyükada Saat Kulesi’ne kadar uzanan kuyruk sırasında bazı vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymadığı gözlendi.

“EN AZ BİR SAAT BEKLERİM, MAĞDUR OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM”

Büyükada’ya ilk kez gezmeye geldiğini söyleyen Zeynep Gündüz Horuz, “Bugün Büyükada’yı gezmeye geldik. Tüm günü adada geçirmeyi planlıyoruz.

Ancak büyük yanılgıya uğradım, bu kadar kalabalık olacağını düşünmedim. Adanın bu kadar kalabalık olmasına çok şaşırdım. Elektrikli araçlara binelim dedik. Ancak çok sıra var.

Sıranın nasıl biteceğini düşünüyorum. En az bir saat bekleriz bu sırayı. Araçların kesinlikle arttırılması lazım. Şu an mağdur olduğumu düşünüyorum. Boşa bir saat bekleyeceğim” dedi.

“ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN ÇOĞALTILMASI LAZIM”

Hatay’dan Büyükada’ya geldiğini belirten Hediye Gündüz, “Ada şu an çok kalabalık. Hafta sonu geldiğime pişman oldum. Keşke hafta içi gelseydim.

Hiç bu kadar kalabalık olacağını düşünmemiştim. Elektrikli araca bineyim bari dedim. Ancak çok sıra var. Şu an ne yapacağımı düşünüyorum. Bu sıra beklemeye değer mi bilemedim.

Şu an 12 adet elektrikli araç varmış ama yeterli değil. Kesinlikle çoğaltılmalı çünkü ada çok yoğun oluyor. Kısıtlama sonrası herkes gezmeye hasret” ifadelerini kullandı.

Hatice Başer ise “Büyükada’ya gezmeye geldik. 15- 20 dakikadır elektrikli araç sırası bekliyoruz. Zaten şehir dışından geliyoruz gezmek için çok kısıtlı bir süremiz var. Onu da elektrikli araç sırasında harcıyoruz. Bu kadar uzun süre beklemek bizi gerçekten sıkıyor” diye konuştu.

ADALAR VAPUR İSKELESİNDE YOĞUNLUK

Öte yandan kısıtlamasız ilk pazar gününde Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’ya da gitmek isteyen vatandaşlar vapur iskelelerinde yoğunluk oluşturdu. Adalara gitmek isteyenler Eminönü Vapur İskelesi’ndeki uzun kuyruklar da beklemek zorunda kaldı.

Sırada bekleyen bazı vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadığı da gözlemlendi. Öte yandan, ziyaretçilerin gezmek için en çok Büyükada’yı tercih etti.

“EVDE DURA DURA ARTIK SIKILDIK”

Ailesiyle Adalar turu yapacağını söyleyen Özgür Üstün, “Adaya gezmeye gidiyoruz. Kısıtlamasız ilk pazar günü olması çok güzel oldu. Evde çocuklar çok sıkılmıştı. Eşimle beraber çıktık adaları gezeceğiz.” dedi.

Kınalıada’ya gezmeye gideceğini belirten Mehmet Akbaba, “Yasaklar zamanında uzun süre evde kaldık. Şimdiyse yasaklar kalktı, biz de tur atmak için kuzenimle adaya gidiyoruz. Amacımız kafa dağıtmak.

Bisiklet bulursak sürmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Nesibe Erbağ ise “Plaja gitmek için adaya gidiyoruz. Evde dura dura artık sıkıldık. Kısıtlamasız ilk pazar olunca gezelim dedik” diye konuştu.

“BUGÜN İLK KEZ DIŞARI ÇIKTIK”

Pazar gününü değerlendirmek için Büyükada’yı tercih ettiğini belirten Dilara Donat, “Gezmek için Büyükada’yı tercih ettik. Bazı yerler çok kalabalık olsa da adayı çok beğendim. Tekrar gelirim diye düşünüyorum” dedi.

Yeliz Şen ise “Değişiklik olsun diye Adaya geldik. Yasak zamanı pazar günleri sürekli evdeydik. Bugün ilk kez dışarı çıktık. İlk defa Büyükada’ya geldim; ancak baya kalabalık” ifadelerini kullandı. (DHA)

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet