Merkel, tutuklanan vatandaşı Peter Steudtner’e sahip çıktı

Merkel, tutuklanan vatandaşı Peter Steudtner’e sahip çıktı
Yayınlama: 19.07.2017
Düzenleme: 13.12.2022 15:35
A+
A-

Almanya Başbakanı Merkel, Büyükada’da toplantı yaptıkları otelde gözaltına alınarak ”Silahlı terör örgütüne yardım etmek” suçundan tutuklanan Peter Steudtner’in serbest bırakılmasını talep etti.

Merkel, tutuklanan vatandaşı Peter Steudtner'e sahip çıktı

Merkel’den Türkiye’ye ”Büyükada” çağrısı
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Büyükada’da toplantı yaptıkları otelde gözaltına alındıktan sonra “Silahlı terör örgütüne yardım etmek” suçlamasıyla tutuklanan insan hakları aktivisti Peter Steudtner’in serbest bırakılmasını istedi.

Türkiye’de tutuklanan Alman vatandaşı insan hakları aktivisti Peter Steudtner’le ilgili Berlin’de bir açıklama yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, tutuklama kararını sert bir dille kınadı ve Steudtner’in serbest bırakılmasını talep etti.

Merkel, “Biz bu tutuklamanın net olarak tamamen haksız olduğu kanısındayız” diye konuştu.
DW’de yer alan habere göre Merkel, Alman hükümetinin Steudtner’in serbest kalmasını sağlamak için her düzeyde girişimde bulunacağını da sözlerine ekledi. Merkel, “Kendileri açısından bu tutuklamaların suçsuz insanların zorlu bir sürece sokularak cezaevine gönderildiği bir başka olay olduğunu” ve “bunun da büyük bir endişe kaynağı olduğunu” ifade etti.

Merkel, Alman vatandaşı aktivist Peter Steudtner’in Türk makamları tarafından tutuklanmasının “tamamıyla haksız” olduğunu belirtti

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet