Mert Baltacı hayata yeniden başladı!

Mert Baltacı hayata yeniden başladı!
Yayınlama: 04.05.2014
Düzenleme: 12.05.2014 19:46
A+
A-

Mert Baltacı hayata yeniden başladı

 

Adalar’da hala hastane yok!

Adalılar başka Mertler’i kurban vermek istemiyor!
Heybeliada’da 11 Ağustos 2013’te kaza sonucu kolunda 10 santimlik cam kesiği oluşan ancak adada hastane ve deniz ambulansı olmadığı için müdahalede geç kalınan Heybeliadalı Mert Ali Baltacı (24), bir bebek gibi her şeyi sıfırdan öğreniyor.

5 ayı yoğun bakımda olmak üzere 7.5 ay hastanede tedavi gören ve kangren olan kolu kesilmekten kurtulan Heybeliadalı Mert, yalnızca kalbi atan bir haldeyken sevginin mucizesiyle ağır da olsa hayata dönüyor. Mucizeye imza atan Mert, yaşamı adeta sıfırdan öğrenirken, Adalar’da o kazadan bu yana değişen bir şey olmadığını yetkililere açıkladı. Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, şöyle konuştu. “Büyükada’daKartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olarak çalışacak olan sağlık polikliniğinin inşaatı sürüyor.Büyükada’da ve mahalle olarak geçen diğer adalarda aile hekimliği 09.00-17.00 arasında hizmet veriyor. Hafta sonu yok. Helikopter yok, bütün adalara hizmet veren tek deniz ambulansı var. Onun da çoğu zaman mazotu yok…”

 

Komutlara karşılık vermeye başladı

Mert Ali, “Ağzını aç, kolunu kaldır” gibi komutlara karşılık veriyor. Esprilere gülüyor, üzülünce ya da canı yanınca ağlıyor, yalnız kalmak istemediği zaman bağırarak işaret veriyor.Ümran AVCI

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 21 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.