Pandemi bahane Adalar’da inşaatlar şahane!

Pandemi bahane Adalar’da inşaatlar şahane!
Yayınlama: 25.01.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:19
A+
A-

Büyükada Tepeköy Ortabaylar sokaktaki inşai çalışmaların hafta sonu sokağa çıkma yasağında bile tam gaz çalışması dikkat çekti.

Pandemi bahane Adalar'da inşaatlar şahane!

Ülkemizi 2020 yılının ilk aylarından bu yana etkisi altına alan corona virüsü belasıyla uğraşırken kendilerine illegal imar işlerini meslek edinenler sokağa çıkma yasağında bile tam gaz çalışıyor.

Pandemi bahane Adalar'da inşaatlar şahane!

Büyükada Tepeköy Ortabaylar’da bulunan bir evin çatı bölümündeki izinsiz uygulamaların sokağa çıkma yasağında bile devam ediyor olması, rant peşinde koşanların sınır tanımadığını bize gösteriyor. Uygulama çatı aktarımı, kiremit değişimi, mebran vs. falan değil, resmen yaşam alanı yaratılma çalışması. Peki izin var mı?

Var!

‘Kardeş madem izni var ne anlatıyorsun sen!’ dediğinizi duyar gibiyim. İzni var da bu işlere bakan belediyenin imar müdürlüğünden değil…

Peki nereden?

Adalar Belediye Başkan yardımcısı Engin Çelik’ten…

“Kardeş adam başkan yardımcısı izni verir sana ne oluyor!”

O iş öyle olmuyor. Belediyenin imar müdürlüğü belediye başkanına bağlı. Yani bu işleri yapan arkadaşların Adalar Belediyesi İmar Müdürlüğü’nden izin alması şart.

Alınmış mı?

Hayır…

Pandemi bahane Adalar'da inşaatlar şahane!

Bize gelen bilgiler bu yönde. Değilse anlatsınlar bizde okurlarımızla paylaşalım.

Belediyeler bir kurumdur.Bu kurumlarda inşaat işlerine imar müdürlüğü bakar. Öyle önüne gelen şuna izin verdim buna izin verdim diyemez. Başkan yardımcısı olsan bile. Üstelik bu müdürlük Başkan Yardımcısı Engin Çelik’e bağlı değil.

Yakında Adalar Belediyesi’nde güvenlik görevlileri imar izni verirse şaşırmayalım…

Şükrü Abanoz

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.