‘ŞEKERSİZ TATLI HAYAT’ projesinin ilk aktivitesi Büyükada’da gerçekleşti

‘ŞEKERSİZ TATLI HAYAT’ projesinin ilk aktivitesi Büyükada’da gerçekleşti
Yayınlama: 06.09.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:11
A+
A-

Lions 118 Y Yönetim Çevresi ve Türkiye Diyabet vakfı ortaklığında oluşturulan, toplumda Diyabet farkındalık ve eğitimini amaçlayan ‘ŞEKERSİZ TATLI HAYAT’ projesinin ilk aktivitesi, Adalar Kent Konseyi bahçesinde Adalar Belediyesi işbirliğiyle ve geniş katılımla Büyükada’da gerçekleşti.

'ŞEKERSİZ TATLI HAYAT' projesinin ilk aktivitesi Büyükada'da gerçekleşti

118 Y Genel Yönetmeni Lion Doğan Yesin liderliğinde, Ulusal Diyabet komisyon başkanı Lion Ruhi Gönüllü nün desteğiyle , Global Hizmet koordinatörü Lion Görkem Ercan, Diyabet Hizmet Lideri Ln Dr Nur Topçu, Diyabet Komite Başkanı Ln. Elif Ece ve Ln. Yusuf Bahar ‘ın organizasyonuyla düzenlenen etkinliğe bir çok kulüp, dernek ve özel şirket sponsor olarak destek verdi. Etkinlik içinde ücretsiz şeker ölçümü yapıldı, gelen misafirlere diyabetik ürünlerin ve sağlıklı besinlerin yer aldığı ikramlar sunuldu.

Projenin amacı doğrultusunda Türkiye Diyabet Vakfı’ndan Uzm. Dr.Neslihan Aydın’ın yaptığı diyabet söyleşisi ilgiyle izlendi. Ardından Step by Step Bale ve Dans Akademisi’nin minik balerinlerinin müthiş bale gösterisi konuklar tarafından büyük beğeni aldı. Finalde soprano Ümran Akpınar ve Orkestrası doyumsuz bir müzik ziyafeti vererek gelen konuklara çok keyifli saatler yaşattılar.

Lions 118Y Diyabet Hizmet Lideri Dr Nur Topcu yaptığı konumada: “Diyabet çağımızın bir diğer pandemisi .Diyabeti fark etmenin, onunla yaşamanın ve ondan korunmanın yollarını göstermenin ne kadar önemli olduğu bilinciyle bu farkındalık ve eğitim projesine başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Toplumun her kesiminde ve ulaşabileceğimiz her yerde diyabeti fark ederek korunarak sağlıklı yaşam farkındalığını oluşturmaya çalışacağız. Destekleriniz ve desteklerimizle diyabete karşı mücadelede hepbirlikteyiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.