Serkan Güngör kimdir, nereli? Serkan Güngör hayatı ve kariyeri

Serkan Güngör kimdir, nereli? Serkan Güngör hayatı ve kariyeri
Yayınlama: 26.01.2024
A+
A-

Serkan Güngör biyografisi ve kariyeri hakkında bilgi edinmek isteyenler için, Güngör’ün nereli olduğu ve ne mezunu olduğu detaylarına yer veriliyor. İşte detaylar…

Yerel seçimlere az bir süre kala ilçe belediye başkan adayları kimler oldu araştırılmaktadır. Bağımsız Türkiye Partisi ‘de (BTP) İstanbul ilçe belediye başkan adayları netleşti. Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Adalar belediye başkan adayı olarak gösterilen Serkan Güngör’ün hayatı merak konusu oldu. Arama motorlarında Serkan Güngör’ün kariyeri sorgulatılıyor. Peki, Serkan Güngör kimdir, nereli? Serkan Güngör’ün hayatı ve kariyeri! Serkan Güngör ne mezunu?

SERKAN GÜNGÖR KİMDİR?

Bilgisayar Yüksek Mühendisi olan Serkan GÜNGÖR, Büyükadalı bir baba ve Heybeliadalı bir annenin tek çocuğu olarak 1982 yılında dünyaya gelmiştir.

İlk, orta ve lise öğrenimini Heybeliada’da tamamlamıştır. Süleyman Demirel Üniversitesi’nde başladığı üniversite eğitimini burs kazanarak Kadir Has Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, (İngilizce) Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır.

Lisans eğitiminin ardından iş hayatına atılarak Yapay Zekâ ve Ar-Ge alanlarında sırasıyla Mühendis, Başmühendis, Bilgi İşlem Yöneticisi ve Genel Müdür olarak çalışmıştır.

İş hayatına devam ederken burslu olarak Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans derecesini tamamlayarak Bilgisayar Yüksek Mühendisi olmuştur.

2010 yılında Adalar Belediye Başkan Danışmanı ve 2011 – 2015 yılları arasında kadrolu olarak Adalar Belediyesi Bilgi İşlem Departmanının başında Bilgisayar Mühendisi olarak görev yapmıştır. Kadrosu halen Adalar Belediyesindedir.

Şu an Türkiye’nin önde gelen bir teknoloji şirketinde mühendis ve yönetici olarak çalışmaktadır. İş hayatında özellikle Savunma Sanayi alanında, insansız kara ve hava araçları üzerine ve Sağlık Teknolojileri alanında Acil Sağlık Sistemleri üzerine projeler yürütmüştür. Uluslararası patentli çalışmaları mevcuttur.

Sosyal hayatında ise ailesinin destekleri ile dört yaşında başladığı yüzme eğitimi ile birlikte sırasıyla Yelken, Sutopu ve Kürek sporlarıyla ilgilenmiştir. Spor hayatının on üç yılını verdiği Kürek sporunda Türkiye Şampiyonluğu dair birçok derece ve madalyası bulunmaktadır.

Üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara mentorluk (Koçluk) yapmaktadır. Atatürkçü Düşünce Derneği üyesidir ve Tema Vakfı gönüllüsüdür. Halen Heybeliada’da ikamet etmektedir.

Serkan Güngör kimdir, nereli? Serkan Güngör hayatı ve kariyeri

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.