Yassıada Aralık ayında açılıyor

Yassıada Aralık ayında açılıyor
Yayınlama: 28.11.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:25
A+
A-

Demokrasi ve Özgürlük Adası olarak yeniden düzenlenen ada, Aralık ayı içerisinde konferans salonu, cami ve müzesiyle birlikte açılıyor.

Yassıada’nın, “Demokrasi ve Özgürlük Adası” olarak yeniden düzenlemesi projesinde sona gelindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adaya düzenlediği son ziyaretinde Yassıada’nın 2019 yıl sonuna kadar açılacağını söylemişti. Bu gelişmeler ışığında adanın Aralık ayı içerisinde açılması bekleniyor.

2015 yılında temeli atılan projeyle, çalışmalar kapsamında yarım yüzyıl önce koğuş olarak kullanılan bina yıkılmış, sonra adanın bir turizm merkezi haline getirilmesine karar verilmişti.

125 odalı otel, 600 kişilik konferans salonu, bin 200 kişilik cami tamamlandı. Aralık ayı içerisinde açılması bekleniyor Adada ayrıca Yassıada hafızasını gözler önüne seren bir müze de olacak. Çalışmalar peyzaj, yürüyüş yolları ve iskele üzerine yoğunlaştı.

Adada ayrıca Yassıada hafızasını gözler önüne seren bir müze de olacak. Projenin son rötuşları yapılıyor. Çalışmalar peyzaj, yürüyüş yolları ve iskele üzerine yoğunlaştı. Yassıada ziyaretçilerini bundan böyle bir cazibe merkezi olarak ağırlamaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adaya düzenlediği son ziyaretinde Yassıada’nın 2019 yıl sonuna kadar açılacağını söylemişti. Bu gelişmeler ışığında adanın önümüzdeki aylarda açılması bekleniyor. (İHA)

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet