Yassıada’da düzenlenen törenle 164 bot Sahil Güvenlik Komutanlığına kazandırıldı

Yassıada’da düzenlenen törenle 164 bot Sahil Güvenlik Komutanlığına kazandırıldı
Yayınlama: 17.08.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:11
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yassıada’da düzenlenen törende, 164 yerli ve milli botun Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ve deniz polisine kazandırıldığını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Soylu, “Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın talimatıyla 164 yerli ve milli bot, Sahil Güvenlik Komutanlığımıza ve deniz polisimize kazandırıldı.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda (Yassıada) yaptığı açıklamada, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Deniz Polisi envanterine tamamı yerli ve milli olmak üzere 107 tanesi sahil güvenlik, 57 tanesi polis olmak üzere toplam 164 bot kazandırıldığını bildirdi. Soylu, denizde devriye atacak 12 metre uzunluğunda 3 buçuk metre genişliğinde ve 14 kişilik kapasiteye sahip botların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla alındığını söyledi.

Soylu sosyal medya hesabından yayınladığı videoda yaptığı konuşmasında, şunları kaydetti:

“Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke. Bir taraftan sahildeki asayiş meseleleri bir taraftan göç meseleleri diğer taraftan uyuşturucu ile mücadele meseleleri diğer taraftan organize suçlar ve özellikle sınırı aşan suçlar ve kaçakçılık meseleleri. Bütün bunlarla güvenlik güçlerimizin, jandarmamızın, emniyetimizin, Mehmetçiğimizin ve aynı zamanda güvenlik korucularımızın uğraştığı gibi onlarla sahil güvenliğimiz bizim deniz alanlarımızda bunlarla mücadele etmektedir. Size esas göstermek istediğim önemli bir yenilik var. Bizim aynen poliste ve jandarmada devriye atan araçlar gibi araçlara da ihtiyacımız vardı. Bunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ilettik. Allah razı olsun talimatı anında verdi. 107 adet sahil güvenlik, 57 adet de polis olmak üzere 164 küçük botları kuvvetlerimize kazandırdılar. Minnettarız ve müteşekkiriz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.