Adalar Belediyesinin ‘kurban kesim alanı’ skandalı ulusal televizyonlarda

Adalar Belediyesinin ‘kurban kesim alanı’ skandalı ulusal televizyonlarda
Yayınlama: 22.07.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:16
A+
A-

Adalar Belediyesinin Kaymakamlığa önerdiği kurban kesim alanı çöplük çıktı. Adalar Belediyesi Kınalıada’da Heybetli sokakta gösterdiği alanda belediyenin çöplüğü bulunuyor.

Adalar Belediyesinin skandalları bir türlü bitmek bilmiyor. Adalar Belediyesinin türlü skandallara imza atan başkanı Erdem Gül ve yardımcısı Engin Çelik’in son icraatı ise akıllara durgunluk verdi. Belediye Kınalıada’da bulunan çöplüğü Kaymakamlığa kurban kesim alanı olarak belirlemiş. Burgazada’da ise Egemen bahçesi diye bir sokağı kurban kesim alanı olarak göstermişler, burada da vatandaşlarımızın kurbanını gönül rahatlılığı ile kesecek bir ortam yok. Heybeliada’da ise çıkarma gemilerinin kapak atma yerini göstermişler, burası da esnafın malzemeleri ile dolu uygun bir ortam yok.

Ahaber’in haberine göre, Adalar Belediyesi, Kınalıada ve Burgazada’da kurban kesimini yasakladı. Kesim için Büyükada’da yer gösterilse de, alanın yetersiz olması nedeniyle vatandaş, Adalar’a yakın olan bölgeleri tercih etti. Öte yandan çöplük alanı kurban kesim alanı olarak gösterildi. Müslümanların kurban vazifesini yerine getirdiği şu günlerde maalesef Adalar’da kurban kesimi yapılamıyor. CHP’li belediye Burgazada ve Kınalıada’da kurban kesimini yasakladı sadece kurban kesimi Büyük Ada’da yapılabiliyor. Büyükada’da yapılan yerse maalesef yetersiz. Burası Kınalıada’da taş ocaklarının bulunduğu mevki burada bir çöplük var. Adalar Belediyesi ise bu çöplüğün bulunduğu noktayı kaymakamlığa kurban kesim alanı olarak sundu fakat kaymakamlık sağlık gerekçeleri dolayısıyla burayı kabul etmedi. Adalar Belediyesi’nin Büyükada’da kurban kesim yeri olarak belirlediği alan sağlık koşullarını karşılıyor fakat yetersiz. Vatandaşların A Haber mikrofonlarına söyledikleri: – Maalesef kurban kesecek yer mevcut değildir. – Eskiden kesiliyordu fakat şimdi yeni kanunlara göre belediyenin yer göstermesi lazım. Şu anda göstermedi. – Adaya hayvan getiremiyoruz. Getirsen bile kesemiyorsun. Seni büyük adaya mahkum ediyorlar. Git kurbanını orada kes ama hijyen yok bir şey yok. Ben nasıl muhafaza edeceğim bu sıcaklarda. – İki senedir bize müsaade edilmiyor kurban kesmemize. Çok çileler çekiyoruz. Başka yerde kesmek zorunda kalıyoruz.

İLGİLİ HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.