Adalar’da bisikletlerde yeni dönem!

Adalar’da bisikletlerde yeni dönem!
Yayınlama: 04.04.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:13
A+
A-

Bisikletler, Adalar’da İBB iştiraki İSPARK tarafından işletilecek “Bisiklet Kiralama Yönergesi Revizyonu” teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

‘Kullandıkça Öde’ sistemiyle yapılacak ödemelerde, açılış tam biletin 1,5 katını (8.22 lira), dakikalık artış tam biletin onda birini (55 kuruş) geçmeyecek. İBB’nin Adalar ilçesi bisiklet kiralama yönergesi revizyon teklifinde, Büyükada için bin, Heybeliada için 350, Kınalıada için 100, Burgazada için 50 ve toplamda bin 500 bisiklet önerildi. İşletmelerden temin edilen bilgilere ve alanda yapılan tespitlere göre; uygulamanın saatlik 20 TL günlük 40 TL şeklinde yapıldığı belirtilen teklifte bu rakamın saatlik 40 – 50 TL’ye kadar çıkabildiği de eklendi. Teklifte kiralama yöntemi olarak kullandıkça öde sistemine geçilerek açılışın tam biletin bir buçuk katı geçmeyecek şekilde, dakikalık ise tam biletin 10’da birini geçmeyecek şekilde bir tarife önerildi. Teklif oy birliğiyle kabul edildi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. andrea dorya 2 dedi ki:

    Kendi iç denetim sistemini kuramayan, işine, aşına sahip çıkamayan bisikletçi esnafı sonunda layığını buldu maalesef.
    Bisiklete binilmesi yasak olan bölgelerde kiralık bisikletler cirit attı , kazalara karşı gerekli önlemler (kask, dizlik, periyodik bakım vb.) alınmadı, kaçak plakalı bisikletler kiraya verildi. Netice itibarıyla faytoncu esnafı gibi kendi ayağına kurşun sıktı bisikletçi esnafı.
    Eeeeee! Kendi düşen ağlamaz.