Adalar’da İETT’nin korsan golf araçlarını A Haber gündeme taşıdı

Adalar’da İETT’nin korsan golf araçlarını A Haber gündeme taşıdı
Yayınlama: 06.09.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:11
A+
A-

Adalar’da toplu ulaşımı sağlayan, Çin’den ithal edilen İETT’nin golf araçlarının izin süreleri dolmasına rağmen “korsan” olarak hizmet vermeye devam etmesi, ada taksilerin devamlı arızalanmasını A Haber canlı yayında gündeme taşıdı.

Trafiğe çıkma izni olmayan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel izni ile çalışan araçların süresi 30.06.2022 günü bitti. İzin alındı mı alınmadı mı belli değil? Gerçi alınsa ne olur! “Korsan” araçları Adalar’da bitireceğiz, hepsini toplayacağız diye pankart asıp bir çok ilan yapan İBB’nin, kendi “korsan” araçlarının sorunlarını çözmeden Adalar’daki “korsan” araç problemini nasıl çözeceği ise merak konusu.

Hatırlanacağı üzere Adalar’da ulaşımı sağlayan İETT’nin Çin’den golf aracı olarak ithal edilen, faturasının da bir oyuncak şirketi tarafından İBB’ye kesilen elektrikli araçların tescil, plaka oluşturulması, trafik sigortası ve toplu taşım hizmetlerinde zorunlu mali sorumluluk sigortası olmadığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adalılar mağdur olmaması için yolda “korumalı özel alan” oluşturulması şartıyla ilk olarak 31.12.2021 tarihine kadar izin verilmiş, sorun çözülmeyince ikinci izin olarak 30.06.2022 gününe kadar izin uzatılmıştı. Bu sürelerde İBB eksikleri giderememişti. İzin süreleri biten araçlar şuan “korsan” olarak hizmet veriyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.