Azmanbüs protestoları bu sefer Saraçhane’ye sıçradı!

Azmanbüs protestoları bu sefer Saraçhane’ye sıçradı!
Yayınlama: 08.07.2024
A+
A-

Adalıların ‘Azmanbüs’ olarak adlandırdığı çok tepki çeken elektrikli minibüslerin ada dokusuna uymadığı, bölgeye zarar verdiğini savunan bir grup ilçe sakini, Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) binası önünde eylem yaptı.


Elektrikli minibüsleri “azmanbüs” olarak niteleyen ada sakinleri, ellerindeki “Ada yolu yaya yolu”, “Adalar şehirleşmesin” yazılı dövizlerle slogan atarak tepkilerini dile getirdi. Grup adına yapılan açıklamada, “Katılımcı belediyecilik anlayışı gereği sesimizi duyunuz. Yasalara uyunuz ve adaların doğasına, dokusuna, kültürüne aykırı azmanbüsleri derhal geri çekiniz.” denildi.


Adalılar: “Yaşadığı yeri korumaya çalışan, kanunlar uygulansın diyen insanları polise şikayet eden bir İBB yönetimiyle karşılaşmış olmaktan dolayı da büyük bir hayalkırıklığı içindeyiz. Azmanbüs’ün önünde duran yayalar, İETT’nin talebiyle emniyet tarafından tartaklanarak gözaltına alındılar. Barışçıl, anayasal protesto hakkını kullanan adalıların, gözdağı amacıyla karakola ifade vermeye çağırılmasına halâ devam ediliyor. Adalarımızla ilgili bütün sorunları bizimle birlikte çözebilirsiniz. Adalıları dışlayarak ürettiğiniz ya da üreteceğiniz çözümler kaçınılmaz olarak yeni sorunlara, gerginliklere ve size karşı telafisi mümkün olmayacak bir güven kaybına yol açacaktır. Katılımcı belediyecilik anlayışı gereği sesimizi duyunuz, yasalara uyunuz ve adaların doğasına, dokusuna, kültürüne aykırı azmanbüsleri derhal geri çekiniz” dedi. Basın açıklamasının ardından grup üyeleri belediye önünden ayrıldılar.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.