Bakan Bak, Adalar Spor Salonu’nun açılışını yaptı

Bakan Bak, Adalar Spor Salonu’nun açılışını yaptı
Yayınlama: 18.03.2024
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, daha sonra Adalar Spor Salonu‘nun açılışını gerçekleştirdi.

Büyükada’da düzenlenen ve çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış töreninde açıklamalarda bulunan Bakan Bak, Adalar’a spor tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Bağımlılıkla ve uyuşturucuyla mücadeleye çok önem verdiklerinin altını çizen Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, “700’ün üzerinde havuzumuzla 10 milyon çocuğa hizmet ettik. Bu sayı artarak devam ediyor. Türkiye bir spor devrimi yaşamaktadır. Bu tesisin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Adalar’ın gençlerine hayırlı ve uğurlu olsun. Türkiye’nin her yerinde eser yapmaya devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı, gençlerin, sporun ve teknolojinin yüzyılı. Adalar’a daha fazla spor tesisi yapmak istiyoruz. İnşallah bir gençlik kampını ve nizami futbol sahasını da Adalar’a kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

Yetenek taraması sonucunda 4,5 milyon çocuğu spora yönlendirdiklerini de aktaran Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, obezite ile mücadeleye dikkat çekmek amacıyla 2024’ü “Hareketlilik Yılı” ilan ettiklerini kaydetti.

Bakan Bak, konuşmasının ardından çocuklarla fotoğraf çektirdi ve penaltı atışı kullandı.  Birisi trivela olmak üzere kullandığı 2 atışı da gole çeviren Bak, vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Adalar Spor Kompleksi'nin yapımı tamamlandı
Adalar Spor Kompleksi'nin yapımı tamamlandı

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.