Büyükada’da esnafların akülü araçları da toplanıyor

Büyükada’da esnafların akülü araçları da toplanıyor
Yayınlama: 06.07.2024
A+
A-

Adalar Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) yönergesindeki şartları taşımayan akülü araçların toplanma işlemine devam ediyor. Bugün de esnafların araçları toplanmaya başlandı.


Adalar Belediye Başkanı Ali Ercan Akpolat belediyenin resmi web sayfasından yaptığı paylaşımda: “03.06.2021 tarihli 2021/4-4 sayılı karar kapsamında UKOME yönergesinin şartlarını taşımayan araçlar için bugün itibarıyla toplatılma işlemlerine başladık. Yasal olmayan bu araçların yenilerinin de Adalar’a getirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bireysel akülü araçlarla yolcu taşımacılığı yapılması, ehliyeti olmayan ve 18 yaşın altındaki çocukların kullanımı, gün boyu merkezi noktalarda parklanmalar, artan kazalar hepimizin malumu. Halkımızın pazar alanlarına ulaşımını ücretsiz olarak sağlıyoruz. Yeni eğitim öğretim döneminde çocuklarımızın okullarına ulaşımını ücretsiz olarak sağlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Büyükada'da esnafların akülü araçları da toplanıyor Büyükada'da esnafların akülü araçları da toplanıyor Büyükada'da esnafların akülü araçları da toplanıyor Büyükada'da esnafların akülü araçları da toplanıyor

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.