Büyükada’ya TOMA ve Çevik Kuvvet gönderildi

Büyükada’ya TOMA ve Çevik Kuvvet gönderildi
Yayınlama: 20.12.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:25
A+
A-

Faytonların 3 ay süreyle yasaklanmasının ardından Büyükada’da bugün onlarca polisin katılımıyla faytonların çalışması durduruldu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın sabah valiliğin Twitter hesabından kamuoyuna duyurduğu Adalar’daki faytonların 3 ay boyunca yasaklandığı açıklaması ardından adaya onlarca polisin katılımıyla fayton meydanına giriş ve çıkışlar durduruldu.

Adalar Kaymakamı Dr. Mustafa Ayhan;

“TEDBİRLER KARARLILIKLA UYGULANACAK”

Adalar Kaymakamı Dr. Mustafa Ayhan, “Birçok farklı kurumu ilgilendiren konular var. Şu bir realite. Adalarımızda 81 atımız sonbahar ayındaki ruam taramasından dolayı itlaf edilmek zorunda kaldı. Bundan dolayı da hepimiz üzüntülüyüz. Adalar’da bulunan fayton esnafımız da bundan dolayı üzüntülü. Adalar’da hijyeni minimum seviyeden maksimum seviyeye çıkarmadığımız sürece bunu yaşayacağız. Bunun yaşanmaması için de alınan tedbiri kararlılıkla uygulayacağız” diye konuştu.

“ARKADAŞLARIMIZIN DA BİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Her yıl sonbahar ve ilkbahar aylarında tarama yapıldığını ifade eden Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bunun sebebi de Adalar’da var olan ve zaman zaman ortaya çıkan ruam hastalığından dolayı gerek diğer hayvanların gerekse insana bulaşma riski taşıdığından kan testine tabii tutuyoruz. Yıllar itibarıyla da çeşitli sayılarda ruam sayıları çıkıyor. Mecburen ve maalesef itlaf etmek zorunda kalıyoruz. Yıllardır kangren haline gelmiş bu atların barınakları, fiziki şartların uygun olmaması, insan ve hayvan sağlığı için uygun olmaması sebebiyle bunu sonlandıramıyoruz. Şu an alınan karar bunun sıfırlanmasına yönelik radikal bir karar. Bu karar neticesinde bunu sıfırlama çalışmaları olacak. Çeşitli kurumlar harekete geçti. Bu kararlılığımızı arkadaşlarımızın da bilmesini istiyoruz.

“ŞU SAAT İTİBARIYLA KARARI UYGULAYACAĞIZ”

Kaymakam Ayhan, “Biz 3 ay süreyle faytonlara atların koşulmasını durduruyoruz. Atlar ahırlarına geçecek. Orada barındırılmış olacak. Şu saat itibarıyla kararı uygulayacağız” diye konuştu.

FAYTONCULAR ALANI TERK ETMİYOR

Edinilen bilgiye göre faytoncuların alanı ter etmediği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan yarın için randevu aldıkları bu iş çözülene kadar da alanı terk etmeyecekleri belirtiliyor. Faytoncuların alanı boşaltmadığı takdirde ilerleyen saatlerde bir polis operasyonu olabileceği gelen bilgiler arasında

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.