Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ortalığı toza dumana katanların susması iki yüzlülük”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ortalığı toza dumana katanların susması iki yüzlülük”
Yayınlama: 08.05.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:18
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adalar’daki atların kaybolmasına sistem etti: “Ortalığı toza dumana katanların susması iki yüzlülükdedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ortalığı toza dumana katanların susması iki yüzlülük

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Adalar’daki atların kaybolmasına ilişkin olarak, “Hayvan hakları konusunda ortalığı toza dumana katanların bu hususta hiç ses çıkarmamaları da ayrı bir iki yüzlülük örneğidir. Hadi konuşsanıza, niye konuşmuyorsunuz? Sesinizi çıkarsanıza niye çıkarmıyorsunuz? Bu işin ideolojik boyutu olamaz” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “81 ilden 560 gençle En Uzun İftar Sofrası” programına, Vahdettin Köşkü’nden video konferans aracılığıyla bağlandı. Erdoğan, bir gencin İstanbul Adalar’da elektrikli faytonların kullanıma girmesinin ardından çalıştırılmayan atların başka belediyeleri verilmesi sırasında kaybolmasına ilişkin sorusuna yanıt verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adalar’daki atların bir canlıya yakışmayacak şartlarda çalıştırılması ve muhafazasının uzunca bir süredir bizim de gündemlerinde olduklarını anımsatarak,” Bu konuda eski büyükşehir belediye başkanımız rahmetli Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal çeşitli çalışmalar yapmışlar da ancak bu hazırlıklar uygulanamadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yönetim değişti. Ardından da hala ne olduğuna dair tatmin edici bir açıklama yapılamadığı müessif hadise yaşandı.” dedi.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Hayvan hakları konusunda ortalığı toza dumana katanların bu hususta hiç ses çıkarmamaları da ayrı bir iki yüzlülük örneğidir. Hadi konuşsanıza, niye konuşmuyorsunuz? Sesinizi çıkarsanıza niye çıkarmıyorsunuz? Bu işin ideolojik boyutu olamaz. Hayvanlara acımanın ideolojik boyutu tam aksine olması lazım. Nedir? O hayvanı seveceksin ve onların bu ıstıraptan kurtulması için ne gerekiyorsa yapacaksın.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanında olduğu sırada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisini aradığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan,” Ben dedim ki, ‘Ne gerekiyorsa yapalım.’ Söyledikleri burada elektrikli araçlar kullanabilir miyiz? Hayırlı olsun, kullanın yeter ki bu hayvanlar bu ıstırabı çekmesin. İstanbul’un atlarında dahi sahip çıkıp hesabını veremeyenlerin diğer konularda neler yaptıklarını düşünmek dahi istemiyoruz. Hiç şüphesiz tüm bu olup bitenleri İstanbul halkı ile milletimiz görüyor, değerlendiriyor günü geldiğinde bunların hesabı sandıkta feraset sahibi tüm İstanbullular tarafından sorulacaktır, ben buna inanıyorum.” diyerek bu konuda sözlerini noktaladı. 

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet