DSP Adalar İlçe Başkanının skandal Meclis Toplantısı için basın açıklaması

DSP Adalar İlçe Başkanının skandal Meclis Toplantısı için basın açıklaması
Yayınlama: 07.06.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:17
A+
A-

Basın Açıklaması
7 haziran tarihli belediye meclis toplantısında Adalı meclis üyeleri tarafından 7 tane önerge verilmiştir. Bu 7 önergenin tamamı gerek belediye kanunu 21. Maddeye, gerekse meclis çalışma yönergesinin 8. Maddesine aykırı olarak belediye başkanı tarafından belediye meclisine sunulmamıştır.

Önergelerden özellikle birisi, Adalar Belediyesinin en büyük gelir kaynaklarından biri olan çıkartma gemisinden sağlanan gelirlerin, belediye adına resmi olarak tahsil edilmesi yerine, açıktan tahsil edildiği yönündeki iddiaların araştırılması için, çıkartma gemisinin jurnal kayıtlarının meclis denetimine açılması ve bu kayıtlar ile tahsilat makbuzlarının karşılaştırılması talebiyle verilmiştir. Ancak bu önerge bile Belediye Başkanı tarafından yukarıda belirttiğim yasal prosedüre tamamen aykırı olarak, başkanın meclis kayıtlarına geçen sözüyle, “bu önerge meclisten geçer bu sebeple ben meclise sunmuyorum” denilerek meclise, yasalara aykırı olarak sunulmamıştır.

Bununla birlikte, geçen toplantıda belediye kesin hesabı red edilmiş, ve konu Sayıştay incelemesine havale olmuştur.

Aylardır yaşananlar Adalar ilçesinde bir belediye başkanı sorunu olduğu gerçeğini açıkça ortaya sermektedir. Üzülerek belirtmeliyim ki, bu işin sonu hiç birimizin istemeyeceği şekilde, Bakanlık tarafından Başkanın görevden alınması ve yerine bir atamanın yapılacak olmasıdır. Bunun sorumlusu ise, görevi bittiği gün ilk vapurla adalardan bir daha arkasına bakmamak üzere gidecek olan sayın belediye başkanı olacaktır.

Bunların olmaması için,
Sayın Başkana tavsiyem doğru olanı yaparak istifa etmesidir. Meclis kendi içinden adalı olan en doğru kişiyi seçecektir. Aksi taktirde sayın Gül kısa süreliğine misafir olduğu adalara tarih boyunca en büyük kötülüğü yapmış bir misafir olarak geçecektir.

DSP ADALAR İLÇE BAŞKANI

NAİL MURAT PEKİN

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.