Erdem Gül, devlet sana makam aracını aileni taşı diye vermedi!

Erdem Gül, devlet sana makam aracını aileni taşı diye vermedi!
Yayınlama: 11.03.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:14
A+
A-

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün altındaki devlete ait makam aracıyla ailesini İstanbul’dan Ankara’ya gönderdiği ortaya çıktı.

Erdem Gül, devlet sana makam aracını aileni taşı diye vermedi!

Erdem Gül‘ün Mart ayının ilk haftası içerisinde annesini, babasını ve iki çocuğunu siyah plakalı makam aracı ile Ankara’ya gönderdiği ortaya çıktı. Gül’ün yakın zamanda ailesini Ankara’dan geri getireceği öne sürülüyor.

Araç şoförle Ankara’ya gitti. Şoför şehir dışına çıktığı için harcırah alacak. KAMU ZARARI…

Aracın kullandığı yakıt devletin yakıtı. KAMU ZARARI…

Devletin bütçesinden harcandı, harcanacak…

Hukuk devletinde kamu görevi yetki ve sorumluluğu kanunla verilir. Belediye başkanları dahil tüm kamu görevlileri buna uyar. Taşıt Kanunu, belediye başkanlarının zatına araç vermemiştir. Bu nedenle il belediye başkanları dahil bu araçlar özel ve keyfi işlerde kullanılamaz. Buna uymayanlar ceza alırlar.

Örnek vermek gerekirse, Yalova’nın Çiftlikköy ilçesi Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, resmi plakalı makam aracını özel işlerde ve seçim çalışmalarında kullandığı gerekçesiyle 25 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, paraya çevrildi.

Hangi parti ve kim olursa olsun bu her kes için geçerli…

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün Devletin resmi aracını bu şekilde özel işlerde kullanılıp kamu zararı çıkarılmasına seyirci mi kalınacak yoksa ortaya çıkartılıp kamu zararı olarak belediye başkanına zimmet olarak rücu mu edilecek veya cezalandırılacak mı?

Konuyla ilgili Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’den bir açıklama gelir mi?

Bekleyip göreceğiz…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. andrea dorya 2 dedi ki:

    Yahu tabii ki şoför götürecek arabayı. Erdemcik mi götürecekti? Adam 24 saat pilot devamlı uçuyor. Bi de araba mı kullansın yani.

  2. Tekin dedi ki:

    Bugün de çocuklarını Galatasaray-Barselona maçı için Ankara’dan İstanbul’a getirecekmiş makam aracıyla…