İBB’den Adalar’a ek hizmet binası

İBB’den Adalar’a ek hizmet binası
Yayınlama: 20.03.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:18
A+
A-

İBB Bakırköy, Kartal ve Kasımpaşa’dan sonra dördüncü ek hizmet binasın açılışını Adalar’da gerçekleştirdi. Açılışa Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ile İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar katıldı.

İBB’den Adalar’a ek hizmet binası

Çağlar açılış konuşmasında, Ek Hizmet Binasının açılmasıyla, Adalar sakinlerinin ana karaya gitmeden her türlü belediyecilik işlemlerini yapabileceklerini dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Adalar sakinlerine daha kaliteli bir hizmet sunabilmek için İBB Ek Hizmet Binası’nın açılışını yaptı. İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ile Genel Sekreter Yardımcılarından Şengül Altan Arslan ve Arif Gürkan Alpay’ın da bulunduğu heyet, önce Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ü makamında ziyaret etti. Gül, Çağlar ve beraberindekiler ardından Büyükada Saat Meydanı’nda bulunan, İBB Adalar Ek Hizmet binasının açılışı gerçekleştirdi.

Açılışta konuşma yapan Erdem Gül, Adalar’ın İBB için öneminden bahsederek, Adaların tarihi dokusu ve kimliğini bozmadan gerçekleştirilecek çalışmalardaki işbirliğin önemine değindi. Gül, “Adalar için, Adalar Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyla hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.

İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ise konuşmasında, Adalar sakinlerinin ana karaya gitmeden her türlü belediyecilik işlemlerini halledebilmelerinin önemine değindi. Çağlar, “İSKİ’nin abonelik ve tüm vezne işlemlerinin Ek Hizmet Binamızda başlamış olmasından mutluluk duyuyoruz. Yine Adalar ilçesindeki yurttaşlarımızın sorun ve önerilerini yakından dinlememizi sağlayacak Beyaz Masa birimimiz de binamızda hizmet veriyor” diye konuştu.

İSKİ, BEYAZ MASA VE TURİZM OFİSİ BULUNUYOR

Çağlar, Adaların tarihi ve turistik açıdan önemine değindiği konuşmasında, yeni açılan Ek Hizmet Binasında turizm ofisinin de hizmete başladığını dile getirdi. İBB’nin Adalar ilçesinde yürüttük bir çok çalışma olduğunun altını çizen Çağlar konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Biliyorsunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni dönemde Adalar ilçesinde devrim niteliğinde bir projeyi hayata geçirdi. Uzun yıllardır ciddi şikayetlere konu olan faytonlar kaldırıldı. Ulaşımda elektrikli araçlara geçildi. Bu alanda İETT filomuzu güçlendirmek için tedarik çalışmalarımız sürüyor. Her adaya bir GSM hattı ile taksi hizmetine erişim kolaylaştı. Bir yandan asfaltlarımızı yenileme çalışmalarımız hızla devam ediyor.”

İBB Adalar Ek Hizmet Binası’nda, Beyaz Masa, İSKİ, Turizm Bilgilendirme bölümü gibi farklı birimler bulunuyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.