Karantina nedeniyle Adalar’a sokulmayan 222 atın kaderi belli oldu

Karantina nedeniyle Adalar’a sokulmayan 222 atın kaderi belli oldu
Yayınlama: 27.07.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:31
A+
A-

Karantina nedeniyle Adalar’a sokulmayan ve İstanbul Beykoz’da yaklaşık 2 aydır bekletilen 222 at için karar verildi.

Karantina nedeniyle Adalar’a sokulmayan 222 atın kaderi belli olduAtlar İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü desteğiyle geldikleri şehirlere gönderildi. İstanbul’da karantina sebebiyle Adalar’a götürülmesine izin verilmediği için yaklaşık 2 aydır Beykoz’da bekletilen 222 at getirildikleri şehirlere geri gönderilecek. Atların nakli için at sahiplerine İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ulaşım desteği verilecek.

Aralık ayında görülen ruam hastalığı nedeniyle Adalar’a konulan karantina devam ettiği için atların Adalar’a geçişine izin verilmiyor. Şu anda Adalar’da bin 300’e yakın at bulunuyor. İnsanlara da bulaşabilen ‘ruam’ hastalığı nedeniyle bazı atlar itlaf edilmiş, Adalar’a karantina uygulanmıştı.

Faytonda çalıştırılmak için Adalar’a geçişine izin verilmeyince getirilen atlar Beykoz’da bulunan bir çiftlikte toplanmıştı. Yaklaşık 2 ay boyunca çiftlikte bekletilen atlara yorgunluk ve bitkinlikten dolayı ilaç verildi. Kaçak getirilen atlar için sahiplerine kaçak hayvan ticareti suçundan 9 bin TL para cezası yazıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.